Teknoloji & Tanitim   paknet
Profil Tanitim Egitim Danismanlik Referanslar insan kaynaklari iletisim12.Nisan.1993 - Türkiye bugün bildiğimiz anlamdaki İnternet'e ilk defa ODTÜ'den Ankara-Wahington arasında kurulan 64kbit/san hızında olan bir hat ile bağlanmıştır.

1994 - Ege Üniversitesi'nden 64kbit/san. hızında ikinci bir bağlantı gerçekleştirilmiştir.

1995 - İlk İnternet Servis Sağlayıcılar kurulmaya başladı.

Mayıs.1995 - Turk.net ilk internet servis sağlayıcılardan biri olarak bireysel ve kurumsal internet hizmetleri ile Türkiye'yi tanıştırdı.


Eylül.1995 - Bilkent Üniversitesi internet'e bağlandı.


Kasım.1995 - Boğaziçi Üniversitesi internet'e bağlandı.

Şubat.1996 - İTÜ internet'e bağlandı.


Aralık.1996 - Türkiye'nin önemli İnternet Servis Sağlayıcılarından Superonline ticari faaliyetlerine başladı.

Temmuz.1997 - Superonline 10.000 kişiye internet bağlantısı sağladı.

Ekim.1997 - Paknet Türkiye'de internet alanında 4 yılda yaşanan gelişmeleri görerek ticari faaliyetlere başlamak üzere hazırlıklara başladı.
Mayıs.1998 - Paknet; 9m2 bir ofiste Paknet Bilgi İşlem adı ile kuruldu.

Haziran 1998 - Bu tarihine kadar alan adı tescili, hosting, email servisleri gibi alanlarda kurumsal internet hizmetleri vermek amacı ile araştırma ve eğitim yatırımları yapan Paknet; aynı zamanda Türkiye'deki internet altyapısının hosting hizmetleri için yetersizliğini görerek Kanada'da bir firma ile anlaşma yaparak teknik altyapısını güvence altına almış ve kurumsal internet hizmetleri vermeye başlamıştır.
Nisan.1999 - Superonline 50.000 kişiye internet bağlantısı sağladı.

Ekim.1999 - Superonline 100.000 kişiye internet bağlantısı sağladı.


Aralık.1999 - Paknet; yaptığı araştırma yatırımları ile gelişimini sürdürürken daha büyük bir ofise taşınmış ve personel sayısını arttırarak hizmetlerinin verimliliğini ve kalitesini arttırmıştır.

2000. Microsoft Certified Partner ünvanını alan Paknet; Türkiye'de Microsoft'un iş ortağı olan sayılı kuruluşlardan olmuştur.

2000. Paknet; ETA, Adobe, Macromedia, Corel gibi yazılım firmalarının dağıtıcısı olmasını sağlayacak anlaşmalar yaparak bölgesinin sektörel yazılım satışı faaliyetlerine hız kazandırmıştır.


2000. Paknet; Merkezi Hollanda'da bulunan VUE Test Merkezi'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra 4. Şubesini Konya'da açarak test merkezini bölgesine taşımıştır. Paknet ekibi de özel eğitmenlerden aldığı kurslar ile bu testlerde başarılı olarak dünya standartlarında sertifikalar kazanmışlardır.Eylül.2000 - Superonline 500.000 kişiye internet bağlantısı sağladı.
2001. Microsoft Certified Partner ünvanını yenileyen Paknet; Microsoft ile iş ortaklığını geliştirerek hizmet kalitesini arttırmaya devam etmiştir.Ocak.2001 - Paknet daha kaliteli ve verimli hizmet vermek amacı ile Kanada'da bulunan serverlar yerine kendisine ait özel bir server kurmuştur.

Şubat 2001 - Paknet; özel bir danışmanlık firması ile anlaşma yaparak pazarlama faaliyetleri için ekip kurmuş, verdiği internet hizmetlerinin daha geniş kitlelere ulaşması için çalışmalara başlamıştır.


Ocak.2002 - Paknet; merkez ofisini müşterilerine daha kaliteli hizmet verebilmek amacı ile 2 katlı 250m2'lik özel bir ofise taşımıştır.

Aralık.2002 - Paknet; Özel çözümler ürettiği kurumsal müşterilere ait 300 adet alan adına sahip DNS serverını yeniden yapılandırmış ve daha verimli hizmet anlayışını 2003'e taşımıştır.Ocak.2003 - Paknet; 5 yıldır sürdürdüğü internet hizmetlerine ek olarak kurum ve kuruluşların, bilgi teknolojileri ve tanıtım faaliyetleri ile ilgili ihtiyaç duydukları her konuda danışmanlık sağlamak ve anahtar teslim çözümler üretmek amacı ile 2003 yılına "Paknet Kurumsal Çözümler" konsepti ve yeni internet sitesi ile girdi...


destek@paknet.com.tr
Web mail
Cozum Ortaklarimiz
ADOBE MACROMEDIA MICROSOFT